Dit is een reproductie van een exclusieve boekband van geitenleer uit Amsterdam, vervaardigd in 1835 door Friedrich W.J.C. Kolb.
De band was oorspronkelijk ontworpen om een Latijnse tekst te tonen over de fysiologie van planten, geschreven door de bekende Nederlandse botanicus Willem Hendrik de Vriese (1806–1862). De Vriese was lid van het Koninklijk Nederlands Instituut van Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten en benoemde in zijn studies vele soorten planten in de Asterales-orde (Asteriden).
Nederlandse kunstenaars waren ware pioniers in het combineren van wetenschap en kunst, met name zichtbaar in hun stillevens. Deze belangrijke boekband belichaamt die traditie.
Dit bijzondere ontwerp is ook te vinden in de Koninklijke Bibliotheek. Voor deze reproductie werken we nauw samen met de bibliotheek om de historische details en kwaliteit te waarborgen.